بیمه مطالب خواندنی

بیمه زلزله بیمه سینا

بیمه سینا زلزله
نوشته شده توسط وحیدخادمی

بیمه زلزله بیمه سینا

 در کشور ما زمانی بحث زلزله و مقابله با آن داغ می‌شود که زلزله‌ای بزرگ با خسارت زیاد رخ بدهد، اما بعد از مدتی از تب‌وتاب می‌افتد و ما می‌مانیم و ساختمان‌های غیر مقاوم و ترسی همیشگی از زلزله ویران‌گر! در کشورهایی هم‌چون آمریکا و ژاپن زلزله دیگر بلای طبیعی نیست، چراکه با مقاوم‌سازی ساختمان‌ها تا حد زیادی از خرابی‌های احتمالی زلزله جلوگیری کردند، اما در ایران که جزو ۱۰ کشور زلزله‌خیز جهان است و زلزله‌های بزرگی هم‌چون طبس، رودبار، بم و به‌تازگی کرمانشاه را تجربه کرده است ، هنوز هیچ تمهیدات مؤثری برای مقاوم‌سازی ساختمان‌ها، اندیشیده نشده است. تلفات زلزله همیشه جانی نیست و در بیش‌تر موارد، خسارت‌های مادی که به منازل وارد می‌شود، هیچ‌گاه جبران نمی‌شود و خانواده‌ها اغلب با بحرانی سخت و طولانی دست‌وپنجه نرم می کنند.  دریغ از این‌که بدانند با خرید بیمه زلزله بیمه سینا که جز پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی است، می‌توانند خیال خود را بابت خسارت‌های احتمالیِ واردشده از زلزله به منزل و کارگاه و کارخانه‌ها راحت کنند.

 

بیمه زلزله بیمه سینا بیمه زلزله بیمه سینا بیمه زلزله بیمه سینا

بیمه زلزله بیمه سینا

بیمه زلزله یکی از پوشش‌های اضافی بیمه آتش‌سوزی است که شرکت بیمه سینا آن را در قالب ۶ طرح ارائه کرده است. پوشش های بیمه نامه آتش سوزی شامل: آتش سوزی،  زلزله، انفجار، صاعقه، سیل، طوفان، هزینه اجاره و اسکان موقت، هزینه نقص عضو و فوت و هزینه پزشکی و هزینه خسارت خودرو متعلق به بیمه گذار می باشد.

یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با خسارت‌های مالی ناشی از زلزله، خرید بیمه آتش‌سوزی همراه با پوشش زلزله است که در برابر ویرانی‌هایی که زلزله می‌تواند به بار بیاورد هزینه‌ی بسیار ناچیزی دارد.  با داشتن پوشش زلزله همه خسارت‌های وارده به مکان‌های مسکونی به همراه اسباب و لوازم داخل آن‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرند. هزینه این نوع بیمه‌نامه بیمه سینا آن‌قدر پایین است که هرکسی باهر وضعیت مالی، توانایی خرید آن را دارد.

برای مشاهده طرح ها برروی نوشته زیر کلیک کرده و انواع طرح ها با قیمت مورد نظر مشاهده نمایید.

طرح های سینایار ( بیمه زلزله )

بیمه زلزله بیمه سینا بیمه زلزله بیمه سینا بیمه زلزله بیمه سینا                    3

سوالات متداول درباره بیمه آتش سوزی و زلزله (بیمه آتش سوزی با طرح زلزله بیمه سینا)  

 • ۱. درصورت وقوع خسارت چه باید کرد؟

در اولین فرصت و حداکثر ظرف مدت ۵ روز از زمان اطلاع از وقوع حادثه مراتب را بصورت شفاهی، کتبی و یا تلفنی به اطلاع بیمه گر برساند و در محل مورد بیمه تا زمان بازدید کارشناسان بیمه گر هیچگونه تغییراتی ایجاد نشود مگر اینکه برای جلوگیری از توسعه و گسترش حادثه لازم باشد

۲- آیا امکان جابجایی محل مورد بیمه وجود دارد؟

در طی مدت اعتبار بیمه نامه جابجایی محل مورد بیمه (تغییر نشانی)در صورتیکه مراتب به اطلاع بیمه گر برسد و بیمه گر با صدور الحاقیه مراتب را تائید نماید ، بلا مانع می باشد.

 • ۳- آیا بیمه آتش سوزی منازل مسکونی نیازی به بازدید اولیه برای صدور بیمه نامه دارد ؟

در بیمه نامه ای که هم اکنون (سینا یار آتش سوزی با طرح زلزله بیمه سینا ) برای شما ارائه شده است نیازی به بازدید وجود ندارد

 

 • ۴- آیا در صورت بروز آتش سوزی به مستاجر خانه هم خسارت پرداخت می شود یا فقط خسارت به مالک پرداخت می شود؟

درصورتی که خسارت جزئی باشد مبلغ خسارت درصورت انجام تعمیرات از جانب مستاجر و ارائه فاکتور به ایشان پرداخت می گردد.

 • ۵- اگر وسایل برقی بدلیل نوسان برق بسوزند ،آیا خسارت پرداخت می شود؟

خسارت خود وسیله پرداخت نمی شود اما اگر سبب بروز آتش سوزی وایجاد خسارت برای اموال دیگری نیز گردند ، خسارت سایر اموال قابل جبران می باشد.

۶- آیا حق بیمه ساختمانهای قدیمی بیشتر از ساختمانهای جدید است؟

در طرح سینایار نرخ ثابت می باشد.

 • ۷- مدت بیمه نامه آتش سوزی چقدر است ؟

مدت بیمه نامه آتش سوزی يکساله می باشد.

 • ۸- آیا امکان انتقال بیمه نامه به منزل مسکونی جدید وجود دارد؟

بله در صورت تغییر نشانی می بایست مراتب جهت تائید بیمه گر و صدور الحاقیه به شرکت بیمه اعلام گردد.

بله ، طبق ماده ۱۴ قانون تملک آپارتمان ها مدير يا مديران مکلفند تمام بنا را به عنوان يک واحد در مقابل آتش سوزی بيمه نمايند و در صورت عدم اقدام و بروز آتش سوزی مدير يا مديران مسئول جبران خسارت وارده می باشند .

 پاسخ به یک باور غلط درباره بیمه زلزله 

بسیاری از مردم بر این باور هستند که :  اگه زلزله بیاد همه چی از بین میره و شرکت های  بیمه  وجود نخواهند داشت که بتونن خسارت مردم پرداخت کنن

اما واقعیت این است که شرکت های بیمه با مکانیسم علمی و محاسبات دقیق با ابزاری به نام بیمه اتکایی یا همان توزیع جهانی ریسک به اندازه توان و سرمایه خود ریسک های پذیرفته شده را نزد خود نگهداری میکنند و مازاد بر آن را بر اساس قرارداد های اتکایی به شرکت های بیمه خارجی و داخلی واگذار میکنند و به تبع آن بخشی از حق بیمه دریافت شده از بیمه گذار را به شرکت های خارجی پرداخت میکنند و همچنین در زمان خسارت هم شرکت بیمه اتکایی خارجی با توجه به سهمی که از ریسک مورد نظر پذیرفته است خسارت را پرداخت خواهد کرد  و در سود و زیان بیمه نامه شریک میشود . بنابراین با وجود این سیستم هرگز شرکت های بیمه در صورت وقوع زلزله ازبین نمیروند و قادر خواهند بود با دریافت سهم خسارت شرکت های بیمه خارجی خسارت های وارده را بطور کامل جبران کنند . 

 

جهت دریافت بیمه نامه به آدرس زیر مراجعه نمایید و یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تهران – خیابان ۱۷ شهریور جنوبی نرسیده به چهارراه منصور روبروی آب و فاضلاب پلاک ۱۳۰ بیمه سینا خادمی

شماره های تماس : ۰۹۱۲۸۹۳۳۰۴۳-۰۲۱۵۵۰۷۴۷۵۲

برای افرادی که در تهران هستن بیمه نامه رایگان ارسال می گردد.

افرادی که قصد همکاری با این مجموعه دارند و می خواهند برای این واحد کار کنند و بازاریابی و کسب درآمد کنند با شماره های دفتر تماس حاصل فرمایند.

۰۲۱۵۵۰۷۴۷۵۲ -۰۹۱۲۸۹۳۳۰۴۳

درباره نویسنده

وحیدخادمی

دیدگاهتان را بنویسید

هفت + نوزده =