اخبار تکنولوژی مطالب خواندنی

اختراع جالب مخترع ترک

%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b9-%db%8c%da%a9-%d8%aa%d8%b1%da%a9
نوشته شده توسط وحیدخادمی

اختراع جالب مخترع ترک

ما در عصری زندگی می کنیم که بیشتر افراد اطراف ما دارای گوشی و تبلت هستند .

به گزارش سایت خبری فرخیها ، ما در عصری زندگی می کنیم که بیشتر افراد اطراف ما دارای گوشی و تبلت هستند و اکثر اوقات همه ما در اماکن شلوغی مانند مترو و اتوبوس و غیره نگران این مسئله هستیم که پیام های ما از روی صفحه نمایش گوشی، توسط دیگران خوانده شود.

حال یک مخترع ۴۰ ساله از کشور ترکیه گوشی جدیدی اختراع کرده که با مجهز بودن به یک صفحه نمایش خاص تنها با یک عینک مخصوص قابل مشاهده است و صفحه نمایش گوشی شما را از دید افراد فضول و کنجکاو پنهان می کند.

او در مورد اختراعش می گوید: گوشی یک وسیله شخصی است و فکر می کنم بسیار توهین آمیز خواهد بود که دیگران بخواهند به گوشی شما زل بزنند. این ایده زمانی به ذهن من رسید که مجبور بودم با وسایل حمل و نقل عمومی به مکان های شلوغ استانبول سفر کنم و وقتی متوجه می شدم که دیگران به گوشی من زل زده اند، ناراحت می شدم. او می گوید برای این اختراع خود چهار ماه وقت صرف کرده است.

 

این گوشی جدید دارای دو تراشه است که اولی صفحه نمایش را به صورت سفید برای دیگران نشان می دهد و دومین تراشه به کار رفته در عینک با وصل شدن به گوشی، این امکان را به فردی که از عینک استفاده می کند فراهم می کند تا صفحه نمایش برای او قابل مشاهده باشد. جزئیات بیشتری درباره نحوه کار این گوشی و همچنین زمان عرضه آن به بازار منتشر نشده است.

به این مطلب نظر بدهید.

 کاسپین

فرخی ها

 

درباره نویسنده

وحیدخادمی

دیدگاهتان را بنویسید

ده − پنج =